Medycyna estetyczna – obalamy mity!

Medycyna estetyczna od lat budzi skrajne odczucia i podzieliła w ten sposób społeczeństwo na fanów oraz przeciwników jakiejkolwiek ingerencji w swój wygląd. Ciężko zachować pewien obiektywizm w tej sytuacji! Dziś jednak postaramy się rozwiązać wasze wątpliwości związane z tą dziedziną medycyny i zastanowimy się wspólnie: czy wszystkie krążące o niej mity są prawdziwe?

Ból? Zapomnijcie o tym!

Jedną z najdłużej pokutujących opinii na temat medycyny estetycznej jest to, że jest ona niezwykle bolesna i nieprzyjemna dla pacjenta. Wynika to głównie z faktu mylenia jej z chirurgią plastyczną, będącą znacznie bardziej inwazyjną grupą zabiegów. Czas jednak zacząć je od siebie odróżniać! Medycyna estetyczna praktycznie nigdy nie łączy się z bólem, a jedyne drobnym dyskomfortem. Weźmy za przykład zabieg powiększania ust – to, co możemy oczekiwać to drobna opuchlizna, utrzymująca się przez… i to na tyle! To nie takie straszne, czyż nie?

Medycyna estetyczna – nie dla młodych?

W naszej głowie (i nie tylko) utarł się pogląd, mówiący o tym, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są przeznaczone wyłącznie dla osób w wieku przekraczającym około 30 lat, których skóra nie wygląda już tak świeżo i młodo. To nie do końca prawda! Cała medycyna estetyczna nie jest nastawiona wyłącznie na redukowanie efektów upływającego czasu, lecz także również na… niedopuszczenie do ich wystąpienia! Nie ma w tym nic złego – czasami lepszym pomysłem będzie udanie się na wybrany przez nas zabieg, zanim nasza skóra odczuje przeminięcie kolejnego roku?

Uzależnienie… od zabiegów

Nieraz da się usłyszeć o tym, że zabiegi medycyny estetycznej są jak swego rodzaju narkotyk i potrafią naprawdę uzależnić. Powody mogą być naprawdę różne. Przede wszystkim, żadne działanie z zakresu tejże medycyny, nie utrzymuje się na stałe. Bezpośrednim następstwem takiego rozwiązania jest chęć do ponownego uzyskania podobnych rezultatów. Jednak nieważne jak bardzo tęsknicie za poprzednim wyglądem — pamiętajcie o tym, aby zachować w tym wszystkim dozę rozsądku. Nigdy nie stawiajcie chęci poddania się zabiegowi na pierwszym miejscu, gdyż zawsze robicie to kosztem czegoś innego — nie muszą to być wyłącznie pieniądze, ale także czas lub wasze zdrowie!

Podsumowanie

Jak więc widzicie — także w przypadku medycyny estetycznej mamy do czynienia z wieloma mitami i nie do końca prawdziwymi przekonaniami. Mamy jednak nadzieję, że po dzisiejszym artykule już rozumiecie, że nie zawsze trzeba wierzyć w to, co mówi się o danych zabiegach. Czasami niezbędny jest rozsądek i umiejętność oddzielenia prawdy od domysłów i plotek!

Artykuł powstał we współpracy z kliniką medycyny estetycznej w pobliżu Gdyni http://sopockafabrykaurody.pl/