Liposukcja – jakie obszary można poddać zabiegowi?

Zgubienie dodatkowych kilogramów to jedne z częstszych postanowień. Bywa tak, że nie jest to wcale takie proste, a ćwiczenia i diety nie dają zadowalających efektów. Bardzo dużo osób zwraca się w tych momentach o pomoc do specjalistów od medycyny estetycznej.

Liposukcja, znana inaczej jako odsysanie tłuszczu, to coraz bardziej popularna metoda, dzięki której można uzyskać sylwetkę marzeń. Wbrew pozorom nie jest to zabieg odchudzający, a raczej pozwalający na wymodelowanie ciała. Kiedyś była to bardzo inwazyjna i niebezpieczna metoda. Wraz z postępem różnych technik i przy użyciu nowoczesnego sprzętu jest coraz bardziej bezpiecznie oraz mało inwazyjnie. Zabieg to nie tylko usuwanie tłuszczu z brzucha. Może być wykonana liposukcja ud, podbródka, ramion, pośladków czy pleców. Czasami zdarza się, że odsysa się również tłuszcz z szyi czy klatki piersiowej. W przypadku ud i ramion może chodzić o wewnętrzne jak i zewnętrzne obszary, na których odkłada się tkanka tłuszczowa.

źródło: https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa

Liposukcja nie należy mimo wszystko do prostego zabiegu kosmetycznego. Nie powinno się go tak traktować. Odsysanie tłuszczu powinno być przeprowadzane przez lekarza, który ma doświadczenie w operacjach plastycznych. Zazwyczaj jest to chirurg. Stosuje się dwa rodzaje znieczulenia: miejscowe oraz ogólne. Zależne jest to od wybranej metody oraz obszaru jakiego dotyczy ta operacja. Przed przystąpieniem do procedury pacjent musi wykonać zlecone badania oraz poznać szczegóły tego co będzie się działo przed i po odsysaniu tłuszczu.

Przed przystąpieniem do zabiegu może wystąpić konieczność brania leków przeciwzakrzepowych. Tydzień przed zabiegiem trzeba odstawić alkohol oraz ograniczyć palenie papierosów. Zaleca się picie dużej ilości wody – co najmniej 2,5 litra dziennie. Po zabiegu zalecane jest noszenie ubrania uciskowego do 4 tygodni. Powinno się także odpoczywać, ale w żadnym wypadku nie powinno się ograniczać aktywności ruchowej. W przeciwnym wypadku dojść może do powikłań. Pacjent powinien dostać komplet informacji przed zabiegiem od lekarza prowadzącego.