Klej do rzęs – 3 zasady dla wydłużenia jego żywotności

Wykonałaś zabieg przedłużania rzęs i dosłownie po kilku dniach zaczęły Ci one wypadać? Najwidoczniej coś poszło nie tak. W większości przypadków winowajcą będzie tu klej, który nie utrzymał wystarczająco mocno sztucznych włosków. Jak unikać takich sytuacji?

Wszystkie lubimy udane metamorfozy kosmetyczne, jednak doznajemy prawdziwej frustracji, kiedy coś nie idzie po naszej myśli. Takie odczucia panują również w kwestii zabiegów przedłużania i zagęszczania rzęs. Okazuje się, że częstą przyczyną nietrwałości aplikacji jest po prostu klej, na którego mocowanie wpływać mogą różne czynniki. Dziś zastanowimy się, co to za czynniki i jak unikać kosmetycznych wpadek.

 

  1. Wodoodporność – ważna cecha dobrego kleju

Zdarza się, że rzęsy odczepiają się ze względu na wilgoć, która panuje w naszym środowisku życia – czy to w domu, czy w pracy. Również częste przebywanie na dworze może mieć wpływ na trwałość kleju. W takich wypadkach – jeśli wiemy, że będziemy miały styczność z powietrzem wilgotnym – warto decydować się tylko i wyłącznie na kleje wodoodporne, które na dłużej utrzymają sztuczne włoski przy naszej linii rzęs.

 

  1. Czynniki wewnątrz gabinetu
klej do rzęs
źródło: Amazing Lashes

Nie da się ukryć, że niewłaściwe działanie kleju może mieć swoje początki już w salonie kosmetycznym, w którym dokonujemy aplikacji rzęs. Okazuje się, że każdy klej posiada własną instrukcję do tego, w jakich warunkach powinno się go stosować. Mówi się, że najlepsze profesjonalne salony kosmetyczne dbają o to, by przy każdej aplikacji zarówno temperatura jak i poziom wilgotności w pomieszczeniu były zachowane na optymalnym poziomie dopasowanym do typu kleju, który będzie używany.

 

  1. Zasada jednego producenta

Bardzo ważną i przydatną zasadą podczas zabiegu doczepiania sztucznych rzęs jest tak zwana „zasada jednego producenta”. Według niej podczas aplikacji powinno się używać produktów tego samego producenta. Są one wówczas lepiej do siebie dopasowane. Producenci klejów oraz rzęs, podczas testów, bazują na swoich wytworach. Dlatego właśnie kleje działają wtedy mocniej i lepiej łączą włoski sztuczne z naturalnymi.