Jak pozbyć się cieni pod oczami?

piękna kobieta modelka

Cienie pod oczami mogą całkowicie popsuć wygląd naszej twarzy. Są sine, postarzają, odejmują blasku i radości. Niezależnie od tego, z jakiej przyczyny pojawił się pod Twoimi oczami, możesz im skutecznie zaradzić. Wystarczy zastosować się do którychś z naszych rad.

Cienie pod oczami to dolegliwość, z którą zmagają się miliony kobiet na całym świecie. Lecz nie wszystkie z nich wiedzą, jak przykrych sińców można się pozbyć i od czego tak naprawdę powstają. Dziś poznamy przyczyny powstawania cieni oraz zastanowimy się, w jaki sposób można się z nimi rozstać.

ruda kobietaDlaczego mam cienie pod oczami?

Ta estetyczna niedogodność pojawić się może z wielu powodów. Najłatwiej jest szukać ich wśród własnych nawyków życiowych, lecz większość przyczyn odnaleźć można w różnorodnych zmianach chorobowych organizmu. Warto wiedzieć, że cienie mogą powstawać zarówno z powodu niedotlenienia i niedoboru żelaza, jak i przez zaburzenia hormonów, nieprawidłowy przepływ krwi lub limfy, przez problemy z wątrobą czy też nerkami, nawet z powodu pasożytów w organizmie lub po prostu – od pracy przy komputerze, małej ilości snu i przemęczenia. Mówi się nawet, że za cienie pod oczami mogą odpowiadać uwarunkowania genetyczne, co z kolei oznacza, że niektóre z nas mają znacznie większe predyspozycje do tego, by cienie posiadać.

Jednak można sobie z nimi poradzić.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Jak każda dolegliwość – cienie również – da się w jakiś sposób załagodzić czy wyleczyć. Wystarczy, że będziemy stosowały się do poniższych rad i radykalnie zmienimy nasze nawyki życiowe. Przede wszystkim należy więcej spać (w zależności od naszego zapotrzebowania na sen, jednak 8h to dawka optymalna). Trzeba ponadto pić dużo wody, by organizm był odpowiednio nawilżony (mówi się o 1,5-2 litrach czystej wody dziennie). Należy ograniczyć palenie papierosów oraz picie kawy i herbaty czarnej. Dodatkowo warto również robić okłady na powieki i cienie z rumianku lub herbaty, ewentualnie małych ilości soku z cytryny.