Jak pozbyć się chrapania?

Chrapanie to nieprzyjemna dolegliwość, która potrafi uprzykrzyć sen zarówno cierpiącemu na nią, jak i jego partnerce lub partnerowi. Chrapanie jest denerwujące, uniemożliwia spokojny sen, a w niektórych przypadkach jest nawet niebezpieczne dla zdrowia! O tym, że chrapanie można leczyć nie każdy jednak wie. I z tego właśnie względu w dzisiejszym artykule przedstawimy Wam sposoby na chrapanie.

Kiedy ktoś chrapie, a my próbujemy zasnąć w tym samym pomieszczeniu – jesteśmy źli. Nasz spokój zaburzają te charakterystyczne odgłosy przechodzącego przez nos i gardło powietrza, które chyba każdy w swoim życiu słyszał.

Warto wiedzieć, że tego typu dolegliwości można się jednak pozbyć, a my w naszym dzisiejszym artykule podpowiemy Wam – w jaki sposób.

ZMIANA POZYCJI SPANIA

Bardzo często za chrapanie odpowiada to, w jaki sposób śpimy. Zmiana pozycji spania może rozwiązać Twój problem. Jeśli więc zauważyłeś, że w jakiejś konkretnej pozycji chrapiesz (albo niech Twój partner lub partnerka to zauważy), to po prostu następnym razem ułóż się inaczej. Taka zmiana może Ci pomóc, a jeśli nie…

UŻYJ JAKIEGOŚ PREPARATU

Aktualnie w aptekach oraz drogeriach odnaleźć można sporo propozycji preparatów, które mają działać przeciwko chrapaniu. Zaopatrz się w któryś z nich (najlepiej ten polecany przez farmaceutę) i spróbuj go zażywać regularnie zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Być może taki preparat rozwiąże Twoje problemy i przestaniesz chrapać.

RADIOCHIRURGIA ELLMAN

Leczenie chrapania oraz bezdechu sennego może jednak również odbyć się w klinice laryngologicznej, gdzie za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego fale wysokiej częstotliwości, lekarz wyleczy Cię z chrapania. Zabieg polega na skierowaniu tychże fal w miejsca, które bezpośrednio stanowią przyczynę Twojej przykrej dolegliwości sennej.

źródło: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/laryngologia/radiochirurgia-ellman-leczenie-chrapania-i-bezdechu-sennego/

Zabieg z wykorzystaniem metody radiochirurgii Ellman jest szybki i bezbolesny, lecz co najważniejsze – nie używa się podczas niego skalpela ani innych podobnych narzędzi. Dodatkowo warto wiedzieć, że po zabiegu nie występują żadne skutki uboczne w postaci bólu czy otępienia, które miałyby uniemożliwiać normalne codzienne funkcjonowanie. Jeśli więc dotyczy Cię problem chrapania lub też bezdechu sennego – zdecyduj się na ten oto zabieg.